0

אודות Digiart

החממה לאמנות דיגיטלית, Digiart, הינה מיזם יוצא דופן ופורץ דרך של מלון רויאל ביץ’ תל אביב, מקבוצת מלונות היוקרה של ישרוטל, שמטרתו קידום אמנים ישראלים צעירים היוצרים במדיה הדיגיטלית. דיג’יארט -ה’חממה לאמנות דיגיטלית’, הינה ביטוי נוסף וחדשני לפעילויות המקודמות על ידי רשת ישרוטל בתחום החברתי, ומכוונת, בין השאר, לקידום תרבות ואמנות ישראלית.

אמני החממה יוצרים במדיה הדיגיטלית: צילום, וידאו ארט, אנימציה וכו'. באמצעות ועדת קבלה מקצועית, הכוללת את אוצר החממה – שרון תובל, יוזמת החממה – שירה אורן-נחמיאס ומעצב המלון – הארלד קליין, בחרנו בקפידה 18 אמנים, בוגרים טריים ומוכשרים של המוסדות האקדמיים המובילים בארץ, וכך הפכנו את המלון כולו לחלל תצוגה עבור עבודותיהם – למעלה מ- 600 עבודות אמנות.

מאז ומתמיד מתמודד הצילום עם שאלות המנסות להגדירו ביחס לטכנולוגיה אליה הוא קשור ולמציאות אותה הוא מקפיא. האם הצילום מצליח לשקף את המציאות או רק חלק קטן ממנה? האם הוא נאמן לה? או האם זו אשליה של מימוש הצילום אצל הצופה?

בשאלות אלה ורבות אחרות עוסקות התערוכות המוצגות בחממה, המאפשרות חיבור לרבדים שונים של טיפול, הן במימד הפיזי והן במימד התודעתי. ההתמקדות אינה על צילום פנטסטי או על פריימים חדשותיים תיעודיים, אלא על שפות צילום שונות ומיוחדות, מתחום עולמם האישי של האמנים.

החממה לאמנות הדיגיטלית תהווה בית ל- 18 האמנים, שיצירותיהם תוצגנה כאמור בשטחי המלון. את היצירות ניתן לרכוש באמצעות אתר זה וישירות במלון.

אוצר ומנהל החממה: שרון תובל

שתף